Запобіжники та реле Nissan Almera Classic (B10), 2006. 2013

Більшість ланцюгів живлення японського седана захищені запобіжниками. Потужні поточні споживачі підключені за допомогою реле. Захисні елементи встановлюються в монтажних блоках, що знаходяться під капотом, і в салоні.

Розглянуто схеми Nissan Almera Класика (Б10) 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 року випуску з бензиновим двигуном QG16DE (1.6 n. DOHC).

здесь ваш код

У цій машині встановлено три монтажні блоки. Головний розташований у салоні, два інших у підкапотному відсіку.

У моторному відсіку

Розташування компонентів: 1, 16, 26. блоки запобіжників та реле.

здесь ваш код

Основний блок знаходиться у правій частині біля АКБ, додатковий у лівій стороні моторного відсіку.

В салоні

Монтажний блок знаходиться ліворуч від керма, під панеллю приладів.

здесь ваш код

Можливі несправності та методи їх усунення

Як уже говорилося вище, тягове реле є однією з найуразливіших частин автомобільного стартера. При виході деталі з ладу неможливо буде здійснити запуск двигуна. Розглянемо варіанти несправностей реле та способи їх усунення.

Реле стартера і якір, що втягує, не включається:

 • Замикання в обмотці реле, що втягує. необхідно міняти реле.
 • Обрив дроту живлення реле – перевірити ланцюг живлення та всі місця стиків.
 • Якір реле заїдає – розібрати стартер, зняти реле та усунути причину заїдання.
 • Поломка або розряджання акумулятора – відновити працездатність АКБ.

Якір обертається надто повільно:

 • Окислення контактів реле або ослаблення кріплення наконечників проводів – підтягнути гайки та очистити контакти, що окислилися.
 • Замикання в обмотці якоря – слід міняти якір.

Реле спрацьовує кілька разів і вимикається:

 • Несправність самого реле – необхідно замінити деталь.
 • Окислення наконечників дротів та спад напруги в ланцюзі – слід провести перевірку дротів з ланцюга від АКБ до штекера «50».

При роботі стартера чути клацання:

Якщо реле стартера Nissan Almera Classic справно, то запуск двигуна автомобіля має відбуватися протягом 1-2 секунд. Якщо цього не відбувається, значить система несправна і потребує діагностики. Для її проведення необхідно зняти стартер і демонтувати реле, що втягує.

Реле, залежно від типу конструкції, може бути розбірним або нерозбірним. Розбірні деталі можна ремонтувати і міняти їх окремі частини, нерозбірне реле стартера, що втягує, Nissan Almera змінюється повністю.

 • Зняти негативну клему з АКБ.
 • Вимкнути позитивний роз’єм стартера (перебуває поруч зі стартером).
 • Відкрутити верхній болт на кріплення стартера під термостатом.
 • Відкрутити нижній болт на кріплення стартера.
 • Відкрутити болт замикаючий масу.

Де знаходиться реле стартера Nissan Almera Classic? Реле стартера, що втягує, знаходиться над самим стартером і міцно закріплене на ньому. У процесі ремонту реле демонтується (дія можна здійснити лише після зняття стартера автомобіля).

Запобіжники та реле в Nissan Almera N16

Всього в машині. 2 блоки із запобіжниками та 1 блок реле. Дані схеми та розташування підходить тільки для кузова. N16 випуск з 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005 та 2006 р.

Блок в салоні включає кілька запобіжників і реле. На звороті цього блоку розташовано ще 3 важливі реле. Під капотом розміщено решту двох. В одному знаходяться лише реле в іншому тільки запобіжники. У схемі та таблицях наведено точний опис всіх блоків. Розташування блоків та розшифровка їх запобіжників.

Для доступу до нього відкриваємо двері водія, в нижній панелі зліва відкриваємо міні бардачок, він же кришка від блоку. Витягуємо всю кишеню з панелі.

знаходиться, стартер, nissan, almera, classic

Фотографії блоків із різних машин для порівняння положення запобіжників.

знаходиться, стартер, nissan, almera, classic

Схема першого блоку з нумерацією для таблиці нижче

1 — 10А Дзеркало 2 — 10А Лампи стоп-сигналів 3 — 15А Електророзетка 4 — 7,5А Під додаткову електрику 5 — 000 Аварійна сигналізація та поворотники 6 — 10А Під додаткову електрику 7 — 20А Додатковий електропакет 10. 10А Електропакет 11. 10А Контролер АКПП 12. 10А Електропакет (т.е. все управління всіма поворотниками, підсвічування і основне живлення приладової панелі, підсвічування панелі де пічка) 13. 10А Лампа салону 14. 15А Електромотор вентилятора салону (обігрівач/кондиціонер) 15. 10А Кондиціонер 16. 15А Система упорскування палива 18. 10А Подушки безпеки 19. 20А Додатковий електропакет 20. 10А Контролер двигуна 21. 10А Сигнал запуску 22. 15А Прикурювач 23 Не використовується 24. 20А Додатковий електропакет 25. 20А 7 електрику 27 — 15А Омивач переднього та/або заднього скла (на підрульовий перемикач) 28 — 15А Омивач заднього скла 29 — 15А Бензонасос 30 — 10А Спідометр, тахометр, покажчики температури та рівня палива 31 — 3 34. 20А Резерв

R1 Реле фар головного світла R2 Реле управління дроссельною заслінкою R3 Реле склопідйомників R4 Реле задніх протитуманних фар

На зворотному боці салонного блоку, якщо витягнути його повністю, буде пластина з трьома реле.

R1 Реле запалення R2 Реле двигуна нагнітачів R3 Реле додаткового обладнання (електро-аксесуарів)

Блок запобіжників у моторному відсіку

Необхідно відкрити капот та відкрити кришку блоку з умовними позначеннями. Цей блок розташований праворуч від двигуна. поряд з акумулятором.

Декілька фото відкритих блоків з різних машин — для порівняння.

Розташування другого та третього блоків під капотом

Схема з позначеннями для таблиці з розшифровкою

А 100А Генератор (ALTernator)(зарядка на батарею) В 40А електросклопідйомники З 40А регулятор охолоджуючих вентиляторів D 40А регулятор охолоджуючих вентиляторів E 30А для дизелів F 60А для дизелів G 80А для дизелів H 80А 0 вимикачу запалення від акумулятора К 30А ABS/ESP L 30А ESP М 30А Омивач фар 32 20А Омивач заднього скла 33 15А Протитуманні фари 34 15А Електропривод і реле електропривода ближнього світла в денний час 37 10А Задній протитуманний ліхтар 38 10А Габарити, освітлення номерного знака 39 10А Клаксон, заряджання акумулятора (струм збудження на генератор з батареї) 40 15А Аудіо, навігація, ЖК-дисплей 41 10А Система керування двигуном 42 10А Котушка запалювання 43 15А Не використовується 44 10А Не використовується

Розташований у правій крилі, поруч з батареєю промивної рідини.

R1 3-е реле вентилятора радіатора (25221E) R2 Передні туманки ПТФ (25224QA) R3 Реле кондиціонера Е6 (25224D) R4 Реле звукового сигналу (25620) R5 Реле вентилятора радіатора (25224J) R2 Старий

Як виглядають хороші та видувані запобіжники

Думаю, цей запис необхідний усім власникам Almera N16.

Список, коди запчастин та витратних матеріалів для Nissan Almera N16

Коди запчастин та витратних матеріалів. Nissan Almera UK MAKE (N16Е) 1.8-2005

Автокосметика LN2502. Засіб для розкоксування

Проблеми зі стартером та їх усунення

Якщо Almera Classic не заводиться через те, що стартер не крутить, але реле, що втягує, безперервно клацає, то винуватцем є акумуляторна батарея. Низький її заряд призводить до неможливості підтримувати достатній рівень напруги в бортовій мережі. Усунути проблему можна підзарядивши АКБ. Нестабільне живлення ланцюга можливе і через окислення клем. Відновлення електричного контакту рекомендується з використанням шліфування.

Якщо стартер погано крутить колінвал і Almera Classic заводиться насилу, то уваги вимагають планетарна передача. Змащення, що закладається в редуктор, в процесі експлуатації загусне. Вона починає перешкоджати вільному обертанню.

Для вирішення проблеми зі змащенням слід розібрати стартер і промити шестерні планетарного редуктора. Для очищення досвідчені автовласники рекомендують використовувати «Карбіклінер». Після промивання планетарну передачу потрібно заповнити свіжим мастилом.

По електричній частині найбільше уваги потребують щітки. Вони найбільш сильно схильні до зносу. Тому насамперед увагу слід приділити їх розміру. Замір довжини зручно проводити штангенциркулем. Досвідчені автовласники стверджують, що заміна щіток потрібна, якщо їх розмір не перевищує 7 мм.

Крім зносу щітки схильні до термічних руйнувань через проходження по них великого струму. Дрібні ушкодження усуваються шліфуванням. За наявності суттєвих дефектів щітки підлягають заміні.

Також до руйнувань під впливом великого струму схильний якір. У ньому ушкоджуються обмотки та колекторні пластини. Метод усунення дефектів залежить від їх масштабу. Дрібні підгоряння пластин можна ліквідувати шліфуванням. В інших випадках якір потрібно замінити на новий.

Статор рідко подає проблеми. У ньому можуть пошкодитися магніти. Невеликі сколи нестрашні, а в інших випадках потрібна заміна.

Рекомендації щодо діагностики електрообладнання

Основні причини збоїв у роботі електрики автомобіля: порушення контактів у ланцюгах, окислення клем на роз’ємах, вихід з ладу реле та перегорання запобіжників, або плавких вставок. Симптоми порушень можуть бути різні – від коротких замикань при пошкодженні ізоляції до відключення приладів, вузлів (одного або кількох одразу) та відмови запуску двигуна. Серйозні несправникові проблеми з потужними споживачами можуть спричинити попередження проводу та призвести до вогню, тому, коли навіть незначні невдачі виявляються, важливо діагностувати всю електричну панель.

Пошук причини несправності починають із встановлення працездатних елементів методом виключення до виявлення непрацюючого вузла (реле або запобіжника, що згорів). Якщо працюють кілька споживачів, то можливе порушення контакту на «масу», оскільки всі вони можуть підключатися через один ланцюг.

Для виявлення проблем у ланцюгах використовується спеціальне діагностичне обладнання: вольтметр, тестер, набір з’єднувальних дротів з затискаючими терміналами типу «крокодила», або зонд з індикатором та кермом 12 В. Перед перевіркою уважно вивчають схему та проводять тест на наявність напруги, починаючи від джерела живлення до роз’єму блоку запобіжників, перевіривши перед цим цілісність плавких вставок.

Найвидатковіший елемент

Якщо розглянути схему, на якій показані запобіжники Nissan Almera n16, можна побачити, що за роботу прикурювача відповідає елемент під номером 22. Насправді, цей виявляється «проблемним», оскільки і ламається найчастіше. Сам по собі він виявляється неймовірно актуальним навіть для тих, хто не курить тому, що використовується для підзарядки та харчування найрізноманітніших споживачів. До них входять як відеореєстратори, так і ноутбуки (останні, щоправда, працюють за допомогою спеціальних перетворювачів).

Параметри розбиття тут два. або повинні покласти новий «захисник» (це все одно буде розглядатися «маленькими жертвами»), або вже змінити запальничку сигарет. Важливо зробити це правильно.

У цьому плані не зайвим буде знати, як виглядає згорілий елемент. Це допоможе визначити проблему візуально, «на око»: у відпрацьованого явно видно пошкоджену легкоплавку частину. Але трапляються випадки, коли він не працює, а нитка виглядатиме, як нова. До речі, очитати про помилки Nissan альмери на панелі приладів можна за посиланням.

Процес заміни як у салонному, так і моторному варіанті буде аналогічним. Можна розглянути процес заміни салонного варіанта:

 • Відкривається капот і вимикається акумулятор.
 • Далі знімається кришка від елемента, де знаходиться сам блок.
 • Зробити огляд, щоб виявити запобіжник прикурювача, що вийшов з ладу.
 • Витягти за допомогою щипців, якщо такий все ж таки знайдено.
 • Встановити новий та зібрати у зворотному порядку.
 • Не забудьте підключити акумулятор.

Запобіжники Nissan Almera Classic: де знаходяться заміна АвтоЕксперт

Якщо у вашому автомобілі виникла якась несправність, пов’язана з електрообладнанням, то, в першу чергу, слід розпочати перевірку блоку запобіжників (далі — БП). Цей матеріал допоможе вам дізнатися, де розташовані запобіжники Nissan Almera Classic, за що вони відповідають і як правильно провести їх перевірку та заміну.

Розташування та електросхема

В автомобілі Nissan Almera Classic n16 знаходиться кілька блоків запобіжників, які відповідають за функціонування електричного обладнання.

Один з них розташований в салоні авто, інші два — в моторному відсіку. На лицьовому боці БП, що знаходиться в салоні транспортного засобу, встановлено кілька плавких запобіжників (далі. ПП) та реле.

З іншого боку пристрою знаходиться ще три основні реле.

У машинному відсіку є два ВР. В одному з них розташовані реле, а в іншому – лише плавкі пристрої. Нижче представлені схеми всіх трьох блоків, а також опис запобіжників у них.

БП у салоні

За що відповідають ці елементи? Нижче наведено таблицю з позначенням кожного ПП.

Також ви могли помітити кілька реле, призначення яких не описано у таблиці. Їх слід виділити окремо, тому що реле призначені для потужніших споживачів напруги.

Номер Призначення
R1 Цей компонент забезпечує працездатність ламп фар головного світла, тобто відповідає як за ближнє, так і за далеке світло.
R2 Другий за номером компонент забезпечує функціонування дросельної заслінки. При його виході з ладу робота авто буде некоректною або неможливою.
R3 Відповідає за функціонування електричних склопідйомників.
R4 Забезпечує працездатність ламп задніх протитуманних вогнів.

Щодо пристрою під номером 22, який відповідає за працездатність прикурювача. У моделі Nissan Almera Classic N16, легка невдача сигарета є поширеною для проблеми. Її навіть можна назвати хворобою, оскільки з цією несправністю стикаються багато автомобілістів.

Якщо ви помітили, що запальничка сигарет не працює, то почати перевірити продуктивність запобіжника. Можливо, проблема полягає саме у ньому.

Проте, багато автовласників експлуатують свій прикурювач як джерело живлення для різних споживачів електроенергії.

Зокрема, це можуть бути відео-реєстратори, спеціальні освіжувачі повітря, DVD-програвачі та ноутбуки.

Зрозуміло, навіть з перетворювачем напруги прикурювач просто не в змозі впоратися з таким завданням. Тож якщо з ладу вийшов саме ПП, то можете вважати, що вам пощастило. В іншому випадку вам доведеться міняти прикурювач, ще гірше, якщо через це перегорить сам монтажний блок.

Як ви пам’ятаєте, на початку статті ми згадали про те, що зі зворотного боку БП, що знаходиться в салоні авто, також є кілька реле. Якщо блок повністю демонтувати, то реле виглядатимуть приблизно так, як показано на фото.

знаходиться, стартер, nissan, almera, classic

Періодично не запустити Nissan Almera Classic

Номер Призначення
R1 Забезпечує функціонування котушки запалення. При виході його з ладу старт двигуна буде неможливий.
R2 Відповідає за роботу нагнітача двигуна.
R3 Цей пристрій забезпечує роботу додаткових живильників напруги, тобто, по суті, всіх електроаксесуарів.

БП у моторному відсіку

 • Спочатку розглянемо схему та опис БП з плавкими пристроями, що знаходиться в моторному відсіку між акумулятором та двигуном.
 • Схема БП, розташованого в підкапотному просторі, між акумуляторною батареєю та двигуном внутрішнього згоряння
 • Далі буде описано схему монтажного блоку з реле, який встановлений там же, в моторному відсіку, тільки зліва від двигуна, якщо стояти обличчям до капота.
Номер Призначення
R1 Відповідає за роботу третього реле вентилятора радіатора охолоджувальної системи.
R2 Без цього елемента буде неможлива робота ламп передніх протитуманних фар.
R3 Цей компонент відповідає за функціонування кондиціонера.
R4 Реле сигналу рульового колеса.
R5 Також забезпечує працездатність вентилятора радіатора.
R6 Відповідає за функціонування всіх фар та світла у салоні транспортного засобу.
R7 Від цього реле залежить робота стартера.

Блок у салоні Almera Classic

Він розташований в панелі приладів з лівого боку, за невеликою скринькою.

1 15А Електродвигун обігрівача
2 15А Електродвигун обігрівача
3 Резерв
4 10А Покажчики повороту
5 10А Комбінація приладів та ліхтарі світла заднього ходу
6 10А Антиблокувальна система гальм
7 20А Склоочисники
8 10А Обігрів передніх сидінь
9 15А Паливний насос
10 10А Додаткові споживачі
11 20А Обігрів заднього скла
12 Резерв
13 10А Фари
14 10А Форсунки системи упорскування палива
15 10А Комбінація приладів, годинник
16 15А Прикурювач
17 10А Зовнішні дзеркала заднього виду
18 10А Плафон освітлення салону
19 15А Замки дверей
20 10А Стоп-сигнали
21 10А Автомагнітола
22 10А Система керування двигуном
23 10А Подушки безпеки
24 10А Кондиціонер
25 10А Система керування автоматичною коробкою передач
26 10А Система запалювання

Для запальнички сигарет відповідає на запобіжник 6 на 15А.

Запобіжники та реле в Nissan Almera N16

Всього в машині. 2 блоки із запобіжниками та 1 блок реле. Дані схеми та розташування підходить тільки для кузова. N16 випуск з 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005 та 2006 р.

Блок в салоні включає кілька запобіжників і реле. На звороті цього блоку розташовано ще 3 важливі реле. Під капотом розміщено решту двох. В одному знаходяться лише реле в іншому тільки запобіжники. У схемі та таблицях наведено точний опис всіх блоків. Розташування блоків та розшифровка їх запобіжників.

Щоб отримати доступ до нього, відкрийте двері водія, у нижній частині лівого, відкрийте Mini Glove Box, це кришка з блоку. Витягуємо всю кишеню з панелі.

 • 1:1760
 • 2:2265
 • 3:504
 • Фотографії блоків із різних машин для порівняння положення запобіжників.
 • 3:647
 • 4:1152
 • 5:1657
 • Схема першого блоку з нумерацією для таблиці нижче
 • 5:1752

1 — 10А Дзеркало 2 — 10А Лампи стоп-сигналів 3 — 15А Електророзетка 4 — 7,5А Під додаткову електрику 5 — 000 Аварійна сигналізація та поворотники 6 — 10А Під додаткову електрику 7 — 20А Додатковий електропакет 10. 10А Електропакет 11. 10А Контролер АКПП 12. 10А Електропакет (т.е.

все управління всіма поворотниками, підсвічування і основне живлення приладової панелі, підсвічування панелі де пічка) 13. 10А Лампа салону 14. 15А Електромотор вентилятора салону (обігрівач/кондиціонер) 15. 10А Кондиціонер 16. 15А Система впорскування палива 18 — 10А Подушки безпеки 19 — 20А Додатковий електропакет 20 — 10А Контролер двигуна 21 — 10А Сигнал запуску 22 — 15А Прикурювач 23 — — Не використовується 24 — 20А Додатковий електропакет 25 — 2А 6 додаткову електрику 27. 15А Омивач переднього та/або заднього скла (на підрульовий перемикач) 28. 15А Омивач заднього скла 29. 15А Бензонасос 30. 10А Спідометр, тахометр, покажчики температури та рівня палива 3 3 3 Резерв 34 — 20А Резерв

 • 5:4018
 • Реле
 • 5:13
 • R1 Реле фар головного світла R2 Реле управління дроссельною заслінкою R3 Реле склопідйомників R4 Реле задніх протитуманних фар
 • 5: 259
 • На задній панелі блоку салону, якщо ви його потягнете, то буде тарілка з 3 реле.
 • 5: 431
 • 6: 936
 • Фото та контурна пластина
 • 6: 1008
 • R1 Реле запалення R2 Реле двигуна нагнітачів R3 Реле додаткового обладнання (електро-аксесуарів)
 • 6:1211
 • 2. Блок запобіжників у моторному відсіку
 • 6:1292

Розшифровка запобіжників під капотом

Омивач заднього скла 33. Протитуманні фари 34. Електропривод і реле електроприводу дросельної заслінки 35 і 36. Фари, система вмикання ближнього світла в денний час 37. Задній протитуманний ліхтар 38. Габарити, освітлення збудження на генератор з батареї) 40. Аудіо, навігація, РК-дисплей 41. Система управління двигуном 42. Котушка запалювання 43. пусто 44. пусто

Плавкі вставки: А. Генератор (ALTernator) (зарядка на батарею) В. електросклопідйомники С і D. регулятори вентиляторів охолоджуючих E. для дизелів F. для дизелів G. для дизелів H. головне джерело живлення, ланцюг заземлення I. ABS J. до вимикача запалення від акумулятора К — ABS/ESP L — ESP М — омивач фар