Як замінити паливний фільтр LADA Kalina

Заміна паливного фільтра на Ладі Каліні та Гранті

здесь ваш код
 • Обережно витягти паливний насос. Краще підстелити будь-яку ганчірку, щоб бензин не потрапив у салон. Насос буде покритий характерним жовтим нальотом.

Заміна паливного фільтра на Lada Granta та Lada Kalina

За регламентом технічного обслуговування заміна паливного фільтра на LADA Granta/Kalina 2 повинна проводитись кожні 30 тис. км пробігу. Однак, при використанні бензину низької якості заміну фільтра рекомендується проводити раз на 15 тис. Км. Більшість технічних рішень перекочувало з LADA Granta на LADA Kalina 2 покоління, тому процес заміни паливного фільтра однаковий для обох автомобілів.

зняти, паливний, фільтр, kalina

Це буде приймати: новий паливний фільтр Lada Granta / Kalina (каталог 190-1117010, середній), скинути тиск у паливній системі та готуйте викрутку.

здесь ваш код

Замінюючи фільтр палива

Якість бензину в нашій країні залишає бажати кращого. І досить часто буває навіть таке, що після заправки на перевіреній та престижній АЗС двигун автомобіля починає працювати з перебоями.

Це може виникнути як через проникнення всіх видів домішок, наприклад, води, і через інший сміття, який може забити живильний 🙂 Система вашого автомобіля.

здесь ваш код

За рекомендацією виробника, заміна паливного фільтра на Ладі Kalina повинна проводитись через 30 000 кілометрів пробігу. Я, звичайно, на своїй машині трохи затягнув з цією процедурою, тому що на спідометрі вже трохи більше 40 000 км, але нещодавно вирішив зайнятися заміною. Я купив у авто магазину найпростіший паливний фільтр з виробника Avtovaz, точно так само, як він розміщений на заводі.

Будь-які маніпуляції з елементами паливної лінії зроблені після порівняння тиску в шосе з атмосферним. Після зупинки двигуна паливо в шосе все ще знаходиться під тиском. Його поєднання можна зробити лише після того, як знешкоджує ланцюжок живлення модуля АЗС. Проводиться дана процедура так:

 • вимкнути запалення;
 • зняти із застосуванням плоскої викрутки кришку облицювання центрального тунелю (формує дно ніші для дрібниць біля прикурювача);
 • вийняти з розташованого під знятою кришкою блоку запобіжників системи живлення та управління двигуном запобіжник на 15 А, який відповідає за електроживлення бензонасоса (другий за рахунком праворуч наліво);
 • включити запалення (звичного дзижчання з-під заднього сидіння не буде) і пустити двигун;
 • після мимовільної зупинки двигуна провернути стартер протягом 5 с.

Підготувати паливну систему Kalina до заміни фільтра можна альтернативним способом:

 • зняти (на седані) або відкинути (хетчбек та універсал) заднє сидіння;
 • демонтувати лючок бензонасоса, що кріпиться до днища двома самонарізами;
 • від’єднати колодку дротів від модуля бензонасоса при вимкненому запаленні;
 • пустити двигун;
 • після вироблення палива провернути стартер протягом 5сек.

Заміна бензинової насосної сітки. блог Lada Kalina

Отже, почалося все з того, що моя Kalina почала неважливо заводитися. Іноді все нормально, але кілька разів на тиждень, бувають випадки, коли доводиться ганяти стартером по 5 секунд, а реакції двигуна ніякої. В результаті, з другого разу машин таки заводиться. Також я помітив іншу особливість: іноді з гострою пресою на педалі, гострого відмови воює, як ніби автомобіль не вистачає палива, і лише тоді починає добре.

Загалом, з усього, на що можна було грішити. залишалася сітка бензонасоса. І було вирішено її замінити. Щоб дістатися до неї, насамперед необхідно витягти з паливного бака насос. Після цього вже можна приступити до самої процедури із сіточкою.

зняти, паливний, фільтр, kalina

Щоб безпосередньо досягти самого сітчастого фільтра, потрібно видалити нижню частину модуля палива. Для цього відводимо в сторони 3 бічні клямки, які видно на фото нижче. 2 з них відзначені стрілкою.

І одночасно намагаємося відвести піднімати сам насос вгору, щоб нижня частина була окремо. Ми також негайно відключаємо вилку живлення зверху, згинаючи засувку до сторони.

Також, виводимо із зачеплення трубку, підчепивши її викруткою:

Тепер нижня частина може бути випущена, і вона може бути чітко показана на фото нижче.

Зверніть увагу на стан сітки. Такий стан у неї за 5 років і 70 000 км пробігу

Сітка бензонасоса знімається досить просто, для цього варто підчепити її плоскою викруткою і зняти.

Обов’язково промиваємо весь насос усередині, точніше його корпус, а також сам насос у місці приєднання до нього сітчастого фільтра. Для цього найкраще використовувати рідину для очищення карбюратора та системи живлення автомобіля.

Після цього ми приймаємо новий елемент і створюємо його в зворотному порядку. Але попередньо необхідно зняти із нової сіточки гумову заглушку, яка показана стрілкою на фото внизу.

Будь-які маніпуляції з елементами паливопроводу проводяться після порівняння тиску в магістралі з атмосферним. Після зупинки двигуна паливо у магістралі все ще перебуває під тиском. Його стравлювання можна зробити тільки після знеструмлення ланцюга електроживлення модуля бензонасоса. Проводиться дана процедура так:

 • вимкнути запалення;
 • зняти із застосуванням плоскої викрутки кришку облицювання центрального тунелю (формує дно ніші для дрібниць біля прикурювача);
 • Видалити запобіжники системи живлення та управління, розташовану під видаленим покриттям джерела живлення та керування двигуном протягом 15 A, що відповідає за джерело живлення паливного насоса (другий з правого ліворуч);
 • Включають запалювання (звичайний гудіння з під заднім сидінням не буде) і покласти двигун;
 • після мимовільної зупинки двигуна провернути стартер протягом 5 с.

Підготувати паливну систему Kalina до заміни фільтра можна альтернативним способом:

 • Видалити (на седані) або витік (хетчбек і вагон) заднє сидіння;
 • Видалити люк бензонасози, який забезпечений дном з двома самоорганізаторами;
 • від’єднати колодку дротів від модуля бензонасоса при вимкненому запаленні;
 • покласти двигун;
 • Після генерації палива поверніть стартер протягом 5 секунд.

Як змінити паливний фільтр

Як тільки паливний насос очищений, а забруднена сітка замінена, міняйте сам фільтр. Вище згадане, що цей вузол розташований поруч із заднім колесом заднього вісь (праворуч). Заміна паливного фільтра робиться так:

 • Заганяйте транспортний засіб на естакаду чи яму.
 • Знімайте запобіжник, який живить пристрій, заводіть мотор і дочекайтеся, поки виробляться залишки пального в системі.
 • Відкидайте з паливного насоса всі трубки, що підходять до нього (насамперед, це потрібно для зручності).
 • Натисніть на кріплення та скористайтеся клавішею для десяти, щоб демонтаж вузла з затискачів.
 • Покладіть в гору знову придбаний фільтр. У той же час, будьте обережні у процесі встановлення. місце розташування пристрою має бути правильним. Стрілка на корпусі у правильній установці показує до двигуна.
 • Поверніть шланги подачі палива.

Після видалення старого вузла він не буде зайвим, щоб розібрати його, і оцінити фактичний стан використовуваного палива. Крім того, за даними поточного рівня забруднення, легко зрозуміти, яка періодичність замінити несправний елемент у майбутньому.

Як видно з статті, змініть пристрій власними руками, і без відвідування служби є реальним. Це вимагає лише мінімального набору знань та інструментів. Загальний час виконання роботи — до півгодини (за відсутності досвіду — до години).Встановлення нового насоса та фільтруючого елемента, а також очищення бака повинні виконуватись в один цикл робіт.

Як і багато інших автомобілів ВАЗ, система харчування «Lada Kalina» оснащена двома кроками фільтрації палива. Функція грубої очистки покладена на сітчастий фільтр або «сіточку», як називають його в побуті. Встановлена ​​разом з усім паливним модулем в бензобаку, сіточка захищає електробензонасос, не пропускає велике сміття, здатне викликати поломку або засмітити паливну магістраль.

Сітка захищає електричне переміщення, не пропускає великого сміття

Для «Lada Kalina» потрібна сітка з розрізом. Недорогий товар варто не більше 50-100 р. відіграє важливу роль. Забраний фільтр ускладнює текти у паливний насос, який змушений працювати над високим кровообігом для підтримки необхідного тиску в енергетичній системі. Такий режим може викликати передчасні розбивки та замінити ціну на насос близько 2500 р.

Перед тим як потрапити в форсунки, бензин проходить ще один крок. фільтр тонкого очищення палива або просто паливний фільтр, як її називають в офіційних описах і інструкціях. У енергетичній системі «Lada Kalina» використовує регулярний бензиновий фільтр для ін’єкційних транспортних засобів з фітинги для шлангів, обладнаних затискаючими кліпами. Деталі з різьбовим з’єднанням не підходять.

У системі живлення «LADA Калини» використовується звичайний бензиновий фільтр для інжекторних автомобілів із штуцерами під шланги з фіксаторами

Ринок насичений паливними фільтрами різних виробників. Їхні ціни 150–500 в залежності від бренду. Деякі виробники та продавці цінують свої товари ще дорожче. Досліджуючи ринок, експерти журналу «За кермом» не знайшли між виробами суттєвих відмінностей. Серед основних параметрів фільтрів для очищення бензину, тонкості викладання та продуктивності при заданому тиску. Всі фільтри, що привернули увагу фахівців, успішно справляються з утриманням забруднювачів розміром більше 10 мкм і легко пропускають через фільтруючий елемент 2 л палива щохвилини.

Вибір паливного фільтра певного бренду не істотно впливає на якість очищення. За умови своєчасної заміни фільтра автомобілісти, які орієнтуються на ціну, не погіршують умови експлуатації двигуна. Придбання дорогих продуктів виправдана, якщо потрібно покращувати параметри: мінімальна крапля скидання та велика площа фільтрувального елемента.

Фотогалерея: паливні фільтри різних виробників

Каліна була першою моделлю вази, інтер’єр якої була розроблена в математичних моделях, використовуючи останнє обладнання. Це забезпечило компактну машину для напрочуд хорошої ергономіки. за розладом і зручністю посадки цей автомобіль не порівнюється з попередніми фронтальними водіями, хоча база, насправді, залишалася незмінною!

Олег Полажинець Колеса

Паливний фільтр несе відповідальність за очищення палива, перш ніж він потрапляє в камеру згоряння автомобіля. У Kalina є два паливні фільтри, один грубого очищення палива, а другий тонкого очищення.

Сітка бензонасоса

Сітка, що встановлюється на бензонасос, називається фільтром грубого очищення палива, в народі її ще називають «памперс». Ця деталь значною мірою захищає бензонасос від попадання в нього великих частинок сміття, які потрапляють у паливний бак з бензином. Іноді сіточка забруднюється, що призводить до проблем у роботі автомобіля.

Міняти сіточку бензонасоса необхідно кожні 50 000 км, але досить часто трапляється, що сіточка забруднюється і набагато швидше через низьку якість автомобільного палива в нашій країні.

Паливний фільтр

Цей фільтр розташовується під дном автомобіля біля задньої балки, і кріпитися за допомогою хомута. Його призначенням є вже очищення палива від частинок сміття, які пройшли через сіточку бензонасосу. Після паливного фільтра бензин прямо потрапляє в камеру згоряння через форсунки, тобто після фільтру бензин повинен виходити вже частішим без будь-якого сміття.

Змінити паливний фільтр палива трохи частіше, ніж сітка бензону, а саме кожні 30 000 км, але багато власників автомобілів рекомендують замінити до кожної зими, тоді не знати проблеми з запуском морозу.

Симптоми забитих паливних фільтрів Калини

Існує кілька симптомів, які явно вказують, що один із паливних фільтрів забруднився і вимагає термінової заміни.

 • Втрата потужності двигуна (авто не набирає колишніх оборотів, погіршилася динаміка);
 • Складний запуск двигуна після простою;
 • Автомобіль запускається і одразу ж глухне;
 • Доводиться довго обертати стартером, щоб запустити ДВЗ;

Як перевірити?

Перевірку частоти паливної системи можна за допомогою виміру тиску палива в паливній рампі, якщо фільтр засмічений тиск буде набагато нижче необхідних значень (3,8-4,0 кгс/см). Також слід пам’ятати, що низькому тиску палива в системі можуть сприяти, старий несправний бензонасос, зламаний РДТ і форсунки, що пропускають паливо.