Заміна лампочок комбінації приладів LADA Kalina [фото]

Сьогодні ми розповімо, як замінити лампочки, якщо не горить підсвічування панелі приладів на автомобілі LADA Kalina.

В один прекрасний день на редакційній Kalina згасло підсвічування правої частини комбінації приладів (в районі покажчиків температури та рівня палива). Довелося усувати цю несправність. Ми підготували доповідь фотографій та докладні інструкції щодо самостійної заміни тих, хто буде стикатися з цим вперше.

здесь ваш код

Заміна лампочок у приладку Калини – досить простий процес, але є свої нюанси. Розповімо про все покроково. Для роботи нам знадобиться лише коротка викрутка.

Щоб поміняти лампочки, комбінацію приладів потрібно зняти. Для цього потрібно опустити рульову колонку в нижнє положення.

здесь ваш код

Після цього відкручуємо два гвинти, які утримують накладку комбінації приладів.

Далі витягуємо пластикову накладку на себе. Вона гнучка, тому можна її трохи зігнути, щоб було зручніше провести її над кермовим колесом та витягти.

здесь ваш код

Після цього комбінація приладів залишається на увазі.

Потрібно відкрутити два гвинти її кріплення. Місця для цього дуже мало, тому потрібна коротка викрутка. Головне при відкручуванні не впустити гвинт або шайбу всередину панелі приладів.

Після цього потрібно від’єднати роз’єм комбінації приладів. Для цього за допомогою викрутки потрібно відстебнути чорний замок від зеленої колодки та витягнути її із комбінації приладів.

Далі акуратно виймаємо комбінацію приладів із панелі.

Перевернувши приладку, можна побачити 5 патронів підсвічування. Їх можна вийняти, повернувши проти годинникової стрілки. Самі лампочки просто сидять за рахунок сили тертя. замінити їх потрібно витягнути. Іноді вони закисають, і вийняти їх можна лише за допомогою пасатижів.

Ще одна особливість – 4 верхні патрони однакові, лампочки звідти можна витягти та замінити. П’ятий патрон, розташований внизу, має припаяну лампочку, тому найзручніше поміняти її в зборі, разом із патроном.

Обслуговування кормової частини

На LADA Kalina заміна лампочок стоп сигналу може знадобитися у разі пошкодження фари або перегорання самого елемента. Зважаючи на конструктивні особливості автомобіля, ремонт можна виконати тільки шляхом повного розбирання задньої панелі та зняття фари повністю.

 • На LADA Kalina заміна лампочок стоп сигналу починається з демонтажу фари. Для цього потрібно зняти пластикову кришку, звідки виходить ремінь безпеки. Друга частина кріпиться трохи нижче – біля котушки ременя. Гайки відкручуються ключем. При цьому слід бути обережним. Якщо деталь полетить до кузовної панелі, дістати її не вийде.

Стандартна заміна лампочок габаритів LADA Kalina та інших елементів виконується в домашніх умовах без істотних труднощів. Поміняти лампи одному досить просто. Для цього не потрібно наявності будь-якого спеціалізованого інструменту або глибоких, професійних знань механіки. Досить дотримуватися інструкцій з ремонту та обслуговування автомобіля.

Установка світлодіодних ламп

Сучасні освітлювальні прилади здебільшого мають LED конструкцію. Світлодіоди економічні, споживають мало енергії, мають високу яскравість. Крім того, можна вибрати різний колірний відтінок підсвічування, що дозволить урізноманітнити та прикрасити приладову панель LADA Калини. Однак слід пам’ятати для деяких функцій підсвічування:

 • Світлодіоди довші, ніж звичайні лампочки, тому яскравість світла може бути надмірною;
 • при установці треба уважно стежити за полярністю, інакше лампи не горітимуть;
 • регулятор яскравості на ЛЕД прилади практично не діє.

Істотною перевагою світлодіодного підсвічування є тривалий термін служби. Користувачі, які встановили такі лампи, забувають про необхідність заміни на кілька років. Єдиною умовою роботи стане необхідність охолодження ЛЕД пристроїв, так як при нагріванні вище 80 ° вони втрачають яскравість і швидко витрачають свій ресурс.

Які лампочки приладової панелі LADA Kalina

Днями зіткнувся з такою проблемою. перестала горіти одна з ламп панелі приладів Калини (підсвічування стрілки тахометра). Не довго думаючи вирішив розібрати панель приладів та дізнатися, чому не горить підсвічування. Виявилося все дуже просто. перегоріла лампочка. Тепер про все докладніше. Сама панель приладів Kalina знімається досить просто. потрібно відкрутити послідовно відкрутити 4 саморізи. Перші два кріплять декоративну накладку, решта — саму приладку.

Після того, як відкрутили болти, потрібно від’єднати джгут проводів, підключений до задньої частини. Не поспішайте тягнути, він тримається на клямці, спочатку відкриваємо замок, потім витягуємо роз’єм. Замок клацає вгору, тягнемо за його ліву частину.

Тепер можна витягувати саму приладку. Легше буде витягнути бочком у ліву чи праву сторону.

Заміна ламп. Приладова панель. Каліна.

Пробіг у нашої редакційної Kalina всього 45 400 км. Що зовсім небагато для машини 2011 року випуску.

У нас згоріла лампочка «низький тиск олії» в панелі приладів.

Здійснити заміну освітлювальних елементів своїми руками нескладно. При правильному підході вся процедура займе не більше 40 хвилин.

Лампочки для панелі приладів Kalina

Чимало власників LADA Kalina є шанувальниками тюнінгу. Вони схиляються до заміни штатних лам, присутніх на панелі, світлодіодними варіантами. Ці компоненти істотно яскравіші за свої традиційні «конкуренти», що докорінно змінює екстер’єр панелі, особливо у темний час.

Для установки застосовують як самі діоди, що підлягають монтажу в посадочні гнізда для штатних освітлювальних компонентів, так і діодні стрічки. При другому варіанті виробу наклеюються по периметру щитка приладу LADA Kalina.

Далі процедура ідентична описаному тут алгоритму дій. Значною відмінністю є потреба в підпилюванні кінчика діода перед безпосереднім монтажем. Цю маніпуляцію слід виконувати з максимальною акуратністю, щоб уникнути пошкодження самого освітлювального компонента. Без зазначеного підпилу діоди будуть не в змозі забезпечити розсіювання світла, а почнуть спрямовувати світловий пучок у крапку.

Чому не горить підсвічування панелі приладів на LADA Kalina

Під час експлуатації «LADA Kalina» можуть виникати ситуації, коли зникає підсвічування панелі приладів. Якщо таке трапилося, то треба за першої можливості знайти причину поломки та усунути її. Є кілька причин зникнення підсвічування, але всі вони пов’язані з порушенням утримання автомобіля.

Демонтаж панелі приладів

Найчастіше перед тим як встановити причину зникнення підсвічування на приладовій панелі «LADA Kalina», спочатку потрібно її демонтувати.

Для зняття панелі приладів знадобляться такі інструменти:

Порядок демонтажу панелі приладів на LADA Kalina:

підсвічування, панелі, приладів, kalina
 • Вимикають живлення автомобіля. Щоб під час проведення робіт не допустити короткого замикання, спочатку треба відключити мінусову клему від акумулятора. Якщо цього не зробити, то є можливість виходу з ладу електрообладнання.
 • Опускають рульову колонку в нижнє положення. Це дозволить отримати більш вільний доступ до панелі приладів.
 • Відкручують два гвинти кріплення накладки, для цього знадобиться коротка викрутка. Потім її акуратно витягують, при цьому треба подолати опір пружинних фіксаторів. Необхідно похитувати накладку та поступово тягнути на себе.

Коли демонтаж приладової панелі виконано, можна переходити до діагностики та пошуку причин, що спричинили її несправність.

Збилося регулювання яскравості

Одна з перших дій, які треба зробити при зникненні підсвічування панелі приладів. перевірка регулювання яскравості. Сам водій або його пасажир можуть збити налаштування. На панелі є колесо, за допомогою якого виставляється яскравість освітлення приладів. Якщо воно скручене на мінімум, то підсвічування може горіти дуже слабо або взагалі не світитися. Достатньо повернути колесо і налаштувати яскравість.

Проблеми із запобіжником

Наступним етапом пошуку несправності буде перевірка запобіжників. Для цього потрібно використовувати технічну документацію автомобіля та знайти, де несе запобіжник за підсвітку пристроїв. Блок із запобіжниками розташований з лівого боку під кришкою із перемикачами світлових приладів.

Також призначення запобіжників написано на кришці і якщо добре придивитися, то можна знайти, де який знаходиться. Достатньо замінити потрібний запобіжник і якщо проблема в ньому, то підсвічування приладів почне працювати. На кришці запобіжник, який відповідає за підсвічування приладів та освітлення салону, позначений F7.

Крім цього, може пошкодитись гніздо, в яке вставляється запобіжник, або виникнути поломка всередині самого блоку. Щоб зробити діагностику, доведеться повністю знімати блок запобіжників. Якщо вийшов з ладу монтажний блок, його треба замінити.

Проблеми із проведенням

Один з найнеприємніших варіантів. порушення в роботі електропроводки автомобіля, яке призводить до виходу з ладу підсвічування приладового щитка. Це може статися внаслідок обриву дроту. Щоб його виявити, треба за допомогою мультиметра перевірити дроти, що відповідають за живлення. Можна визначити їх у електричній ланцюзі автомобіля. Після знаходження обриву його усувають та ізолюють.

Крім цього, причина може бути в окислених контактах монтажного блоку або колодок дротів. У такому випадку від’єднують колодку біля блоку запобіжників та на панелі приладів. Після цього оглядають і при необхідності виконують чищення контактів.

Проблеми з лампочками

Можливий варіант, коли підсвічування приладового щитка зникло через лампочки, що вийшли з ладу. Всього на приладовому щитку «LADA Kalina» 5 лампочок.

підсвічування, панелі, приладів, kalina
 • Демонтований приладовий щиток перевертають, оскільки лампочки знаходяться позаду.
 • Виймайте лампочки і перевірте їхню продуктивність за допомогою мультиметра. Патрон повертають проти годинникової стрілки. Якщо виникнуть труднощі з витягуванням лампи з гнізда руками, можна скористатися пасатижами.

Згоріла плата

У деяких випадках проблема з освітленням панелі приладів може бути пов’язана з виходом з ладу керуючої плати. Деякі умільці намагаються її відновлювати за допомогою паяльника, але це складний процес і він під силу лише професіоналам. Зазвичай, при виході з ладу такого елемента, його змінюють на новий.

Панель приладів будь-якого автомобіля призначена для інформування водія про технічний стан авто. Якщо вдень всі датчики добре видно, то вночі для їх нормального огляду необхідно, щоб працювало підсвічування. Бувають випадки, коли підсвічування приладів на LADA Kalina перестає функціонувати і в темний час доби водієві складно контролювати показання. Це не тільки створює незручності керування, але і може призвести до виникнення небезпечних ситуацій, коли водій відволікатиметься, щоб розглянути інформацію на панелі приладів.

Під час експлуатації «LADA Kalina» можуть виникати ситуації, коли зникає підсвічування панелі приладів. Якщо таке трапилося, то треба за першої можливості знайти причину поломки та усунути її. Є кілька причин зникнення підсвічування, але вони пов’язані з порушенням роботи електромережі автомобіля.

Демонтаж панелі приладів

Найчастіше перед тим як встановити причину зникнення підсвічування на приладовій панелі «LADA Kalina», спочатку потрібно її демонтувати.

Для зняття панелі приладів знадобляться такі інструменти:

Порядок демонтажу панелі приладів на LADA Kalina:

 • Вимикають живлення автомобіля. Щоб під час проведення робіт не допустити короткого замикання, спочатку треба відключити мінусову клему від акумулятора. Якщо цього не зробити, то є можливість виходу з ладу електрообладнання.
 • Опускають рульову колонку в нижнє положення. Це дозволить отримати більш вільний доступ до панелі приладів.
 • Відкручують два гвинти кріплення накладки, для цього знадобиться коротка викрутка. Потім її акуратно витягують, при цьому треба подолати опір пружинних фіксаторів. Необхідно похитувати накладку та поступово тягнути на себе.

Коли демонтаж приладової панелі виконано, можна переходити до діагностики та пошуку причин, що спричинили її несправність.

Збилося регулювання яскравості

Одна з перших дій, які треба зробити при зникненні підсвічування панелі приладів. перевірка регулювання яскравості. Сам водій або його пасажир можуть збити налаштування. На панелі є колесо, з яким виявляється яскравість освітлення інструментів. Якщо воно скручене на мінімум, то підсвічування може горіти дуже слабо або взагалі не світитися. Достатньо повернути колесо і налаштувати яскравість.

Проблеми із запобіжником

Наступним етапом пошуку несправності буде перевірка запобіжників. Для цього треба скористатися технічною документацією автомобіля та знайти, де знаходиться запобіжник, який відповідає за підсвічування приладів. Блок із запобіжниками розташований з лівого боку під кришкою із перемикачами світлових приладів.

Також призначення запобіжників написано на кришці і якщо добре придивитися, то можна знайти, де який знаходиться. Достатньо замінити потрібний запобіжник і якщо проблема в ньому, то підсвічування приладів почне працювати. На кришці запобіжник, який відповідає за підсвічування приладів та освітлення салону, позначений F7.

Крім цього, може пошкодитись гніздо, в яке вставляється запобіжник, або виникнути поломка всередині самого блоку. Щоб зробити діагностику, доведеться повністю знімати блок запобіжників. Якщо вийшов з ладу монтажний блок, його треба замінити.

Проблеми із проведенням

Один з найнеприємніших варіантів. порушення в роботі електропроводки автомобіля, яке призводить до виходу з ладу підсвічування приладового щитка. Це може статися внаслідок обриву дроту. Щоб його виявити, треба за допомогою мультиметра перевірити дроти, що відповідають за живлення. Визначити їх можна на схемі електроустаткування автомобіля. Після знаходження обриву його усувають та ізолюють.

Крім цього, причина може бути в окислених контактах монтажного блоку або колодок дротів. У такому випадку від’єднують колодку біля блоку запобіжників та на панелі приладів. Після цього оглядають і при необхідності виконують чищення контактів.

Проблеми з лампочками

Можливий варіант, коли підсвічування приладового щитка зникло через лампочки, що вийшли з ладу. Всього на приладовому щитку «LADA Kalina» 5 лампочок.

 • Демонтований приладовий щиток перевертають, оскільки лампочки знаходяться позаду.
 • Виймають лампочки і перевіряють їхню працездатність за допомогою мультиметра. Патрон повертають проти годинникової стрілки. Якщо виникнуть труднощі з витягуванням лампи з гнізда руками, можна скористатися пасатижами.

Згоріла плата

У деяких випадках проблема з освітленням панелі приладів може бути пов’язана з виходом з ладу керуючої плати. Деякі майстри намагаються відновити його за допомогою паяльного заліза, але це складний процес, і це важко професіоналам. Зазвичай, коли він не вдається такий елемент, він змінюється на новий.

Лада Каліна Інструмент підсвічування

З панеллю в моделі Lada Kalina іноді відбуваються ситуації, пов’язані з відмовою лампи, відповідальних за забезпечення підсвічування. Це створює певні незручності керування автомобілем, що особливо актуально для темного періоду доби. Тут водій втрачає оперативність контролю за станом різних систем машини, індикатори яких присутні на приладовому щитку. Оскільки ситуація, що утворилася, здатна спровокувати небезпечну ситуацію на дорозі через відволікання водія від обстановки, то її потрібно усунути максимально швидко. Багато автолюбителів цікавить питання, як поміняти лампочки, а також як зняти щиток приладів, і питання про те, яке має бути підсвічування панелі приладів.