Chevrolet Lacetti Заміна задніх гальмівних колодок гальмівних механізмів задніх коліс Chevrolet Lacetti

Chevrolet Lacetti Заміна колодок гальмівних механізмів задніх коліс Chevrolet Lacetti

Chevrolet Lacetti Заміна колодок гальмівних механізмів задніх коліс

Заміну колодок проводимо у разі гранично допустимого зношування їх накладок. мінімальна товщина накладки повинна бути не менше 2 мм. Колодки також необхідно замінити при заміні диска гальмівного механізму, замаслювання накладок, наявності на них глибоких борозен та сколів або у разі відшарування накладок від основи колодок.

здесь ваш код

Колодки гальмівних механізмів задніх коліс необхідно замінювати лише комплектом. всі чотири колодки. Заміна колодок лише одного гальмівного механізму може призвести до відведення автомобіля убік при гальмуванні.

Заміну колодок показуємо на лівому задньому колесі. Знімаємо колесо. Встановлення монтажного леза або викрутки з широким лезом між направляючими подушками та супортом і покладаючись на це по керівництві

здесь ваш код

зсуваємо супорт, утоплюючи поршень в циліндр.

Накидним ключем «на 14» відвертаємо нижній болт кріплення супорта до направляючого пальця.

здесь ваш код

і піднімаємо супорт, повертаючи його навколо осі верхнього напрямного пальця.

Виймаємо гальмівні колодки з їхньої напрямної.

Заміна задніх колодок на дискових гальмах Chevrolet lacetti

Знімаємо дві пружинні скоби колодок. Металевою щіткою очищаємо від бруду та корозії посадочні місця колодок у їхній напрямній. Перед встановленням нових колодок перевіряємо стан захисних чохлів напрямних пальців.

Порваний або втратив еластичність чохол замінюємо. Для цього

виймаємо напрямний палець із чохлом з отвору напрямної колодок.

задніх, гальмівних, колодка, chevrolet, lacetti

Зніміть захисну кришку від направляючого пальця. Перед установкою пальця вкладаємо трохи пластичного мастила в отвір напрямної колодок і наносимо тонкий шар мастила на поверхню пальця.

Перед встановленням нових гальмівних колодок максимально переміщуємо поршень всередину циліндра, так само як і при заміні колодок гальмівного механізму переднього колеса (див. Заміна колодок гальмівних механізмів передніх коліс.

Встановлюємо нові гальмівні колодки в напрямну колодок та опускаємо супорт. Аналогічно замінюємо колодки на правому задньому колесі. Після того, як кілька разів замінюючи прокладки, натисніть педаль гальма для встановлення прогалин між прокладками та дисками. Перевіряємо рівень рідини в бачку і при необхідності доводимо до норми.

У процесі експлуатації поверхня гальмівного диска стає нерівною, внаслідок чого площа дотику нових колодок, що ще не припрацювали, з диском мала. Тому протягом перших 100 км пробігу після заміни колодок, поки нові колодки не припрацювалися, будьте обережні, так як гальмівний шлях автомобіля може збільшитися.

Заміна колодок гальмівних механізмів задніх коліс Chevrolet Lacetti

Наприклад, добре себе показали німецькі колодки DELPHI RA1918897. Їх за комплект.

Близько 2000 потрібно віддати за комплект TRW COTEC RA2421267, бельгійські Ferodo PREMIER RA1715112 коштуватимуть приблизно 2,5 тисячі. Слідкуйте за станом колодок, безпечних та рівних всім доріг!

 • За характерним писком при зносі колодок, при досягненні мінімальної товщини колодки, видається писк, за яким визначається необхідність заміни
 • При візуальному огляді знімаємо колесо та уважно оглядаємо колодки. Товщина її має бути не менше 2 мм. На колодках не повинно бути відшарування або глибоких борозен. Огляньте також сам гальмівний диск.

В результаті експлуатації зношених колодок вони можуть залишати на диску глибокі подряпини або борозни. Сильно деформований гальмівний диск, так само потребує заміни. Тому радимо стежити за станом гальмівних колодок та проводити їх заміну вчасно.

Заміна задніх гальмівних колодок Chevrolet Lacetti (Chevrolet Lacetti) своїми руками.

На автомобілі Chevrolet Lacetti задні гальмівні колодки стоять дискові і ходять приблизно 30 50 т.км. Все залежить від стилю їзди і т.п.

І що б їх змінити самостійно не потрібно жодного спеціаліста. Піднімаємо задню частину автомобіля та знімаємо колеса. Головкою або ключем 14мм відкручуємо нижню напрямну втулку гальмівного супорта і піднімаємо весь супорт нагору.

Тепер потрібно втиснути поршень усередину гальмівного циліндра, якщо пильовик поршня не порваний і все впорядку, то поршень легко втиснеться за допомогою ключа або великої викрутки, як показано на фото.

Знімаємо колодки, часто буває, що вони прикипають, і їх доводиться вибивати. Так само потрібно зняти антискрипні пластини, почистити, змастити прилеглу до колодків поверхню графітовим мастилом, або якимось іншим високотемпературним спеціальним мастилом і встановити на місце. Нові гальмівні колодки повинні вставлятися без будь-яких зусиль і зніматися.

Якщо ж гальмівні колодки дуже туго входять, то їх можна трохи підточити. Візуально потрібно оглянути гальмівний диск, чи має він вироблення, або він може мати багато окалин, які можна обстукати або почистити.

Змастити напрямні втулки супорта мастилом, закрити супорт і прикрутити його. Після повного складання потрібно кілька разів натиснути педаль гальма, педаль може провалиться перші два рази, тим самим, ми приводимо поршень гальмівного циліндра в робочий стан, притискаємо до нових гальмівних колодок.

Заміна задніх гальмівних колодок Chevrolet Lacetti

Конструкція задніх гальм Chevrolet Lacetti передбачає комбіновану гальмівну систему. В даному випадку використовуються і дискові, і барабанні гальма.

Артикул задніх гальмівних колодок Chevrolet Lacetti:

Нижче йтиметься про те, як замінити задні гальмівні колодки, які запчастини Lacetti знадобляться.

Відразу перерахуємо, що потрібно буде робити, змінюючи колодки гальмівні Chevrolet Lacetti:

При виявленні відхилення від норми всі елементи, що перевіряються, потрібно або обслужити, або поміняти.

При виконанні робіт робимо все у такому порядку:

 • Піднімаємо автомобіль на домкраті та знімаємо заднє колесо з потрібного боку.
 • Знімаємо супорт гальмівних механізмів, для чого потрібно відкрутити два болта його кріплення до напрямних.
 • Перевіряємо вільний хід напрямних. Якщо одна з них або обидві підклинюють, скобу напрямних знімають з гальмівного диска та очищають напрямні від пилу, бруду та іржі. Після чого змащують та встановлюють на місце.
 • Візуально перевіряємо знос диска. Якщо на ньому є суттєве вироблення, диск потрібно проточити. Якщо товщина робочої поверхні на межі, диск підлягає заміні.
 • Відкручуємо болт, що фіксує гальмівний диск. Щоб його було легше відкрутити, можна через наставку стукнути по головці болта, щоб осадити різьблення.
 • Якщо диск заклинило гальмівними колодками ручника, через регулювальний отвір ручного гальма (перебуває під Плюшевий на лицьовій поверхні диска) провертаємо тріскачку, щоб трохи розвести колодки та звільнити диск.
 • Знімаємо гальмівний диск та перевіряємо стан гальмівних колодок ручника. Якщо вони не придатні до експлуатації, міняємо їх.
 • Ретельно очищаємо механізм ручного гальма та збираємо на місце.

Рекомендуємо робити ці операції (як мінімум профілактично) з кожною заміною гальмівних колодок. І тоді з вашою гальмівною системою завжди буде все гаразд.

Обслуговуємо Chevrolet Lacetti. Задні гальмівні колодки, як вибрати, як замінити

Підтримка гальмівної системи у належному стані необхідний аспект забезпечення безпеки експлуатації автомобіля. Важливою умовою для цього є своєчасна заміна гальмівних колодок. Поміняти гальмівні колодки на задній осі Chevrolet Lacetti не складно і для цього знадобиться близько години вільного часу. За заміну колодок на СТО попросять щонайменше 20-30, тому краще провести заміну своїми руками.

Посібники з ремонту Chevrolet Lacetti: заміна гальмівного диска гальмівного механізму заднього колеса

При наявності на робочій поверхні диска задир, глибоких рисок та інших дефектів, що збільшують зношування колодок і зменшують ефективність гальмування, а також у разі підвищеного бічного биття диска, що викликає вібрації при гальмуванні, замініть диск. У спеціалізованих майстернях такий диск можна проточити і прошліфувати з обох боків на однакову глибину, але після обробки товщина диска повинна бути не меншою, ніж мінімально допустимою.

Мінімально допустима товщина гальмівного диска гальмівного механізму заднього колеса – 8 мм. Якщо товщина одного з дисків менша за вказану, замініть обидва диски. При заміні гальмівних дисків обов’язково замініть гальмівні колодки на новий комплект. Вам потрібні: викрутка з хрестоподібним лезом, ключ для гайок коліс.

 • Зніміть колесо з боку диска, що замінюється.
 • Зніміть супорт у зборі (див. «Заміна супорта гальмівного механізму заднього колеса в зборі з напрямної колодок»), не від’єднуючи гальмівний шланг, і закріпіть дротом, не допускаючи скручування або натягу шланга.
 • Викрутіть гвинт кріплення диска до ступиці

Утримуйте маточину від провертання монтажною лопаткою, сперши її на гайки кріплення колеса, нагвинчені на шпильки, як показано на фото. Для полегшення зняття диска заднього гальмівного механізму, що одночасно виконує функцію барабана гальмівного стоянкового механізму, зведіть колодки стоянкового механізму, для чого…

…поверніть диск так, щоб отвір для регулювання гальмівного стоянкового механізму виявився внизу, і вийміть з нього заглушку.

Через отвір, що відкрився, викруткою з плоским лезом обертайте зубчастий вінець регулювального пристрою 13 до моменту абсолютно вільного обертання диска.

 • …і зніміть диск.
 • Аналогічно зніміть гальмівний диск гальмівного механізму іншого заднього колеса.
 • Встановіть деталі у порядку, зворотному зняття.

Перед установкою диска ретельно очистіть привалочні поверхні маточини та диска від іржі та окалини, оскільки навіть найдрібніша частка, затиснута між привалочними поверхнями, викличе биття диска та вібрації при гальмуванні.

Якщо встановлюєте колишній диск, видаліть напилком буртики на робочих поверхнях диска, що утворилися в результаті зношування диска з обох боків.

Посібники з ремонту Chevrolet Lacetti: заміна гальмівних колодок гальмівного механізму заднього колеса

Зверніть увагу на маркування гальмівних колодок. Нові колодки купуйте з таким же маркуванням. Задні колодки UBS для Chevrolet Lacetti мають маркування B11-04-016.

Перевіряйте стан гальмівних колодок при кожному технічному обслуговуванні (див. «Перевірка ступеня зносу гальмівних колодок, дисків та барабанів»). Гальмівні колодки повинні бути замінені при носінні підкладки (мінімальна допустима товщина фрикційних прокладень. 2,0 мм), тендітна кон’югація підкладки з основою, шліфування робочих поверхонь, наявність глибоких борозен або чіпів.

Замініть гальмівні колодки задніх гальмівних механізмів лише з набором. 4 шт. (по дві на кожну сторону).

Так виглядає комплект колодок на один гальмівний механізм. Усі чотири колодки комплекту на автомобіль однакові. Перед заміною гальмівних колодок перевірте рівень гальмівної рідини у бачку головного гальмівного циліндра. Якщо рівень близький до верхньої мітки, необхідно відкачати частину рідини: після заміни зношених колодок новими рівень підніметься.

Вам потрібні: ключ «на 14», розсувні пасатижі.

 • Зніміть заднє колесо з боку колодок, що заміняються.
 • Викрутіть болт кріплення нижнього направляючого пальця супорта
 • …і підніміть супорт вгору.
задніх, гальмівних, колодка, chevrolet, lacetti
 • Зніміть з напрямної колодок зовнішню
 • …і внутрішню гальмівні колодки…
 • …а також верхню…
 • …і нижню фіксуючу пружину.

При кожній заміні гальмівних колодок в обов’язковому порядку перевірте стан захисних гумових чохлів направляючого пальця, а також переміщення супорта щодо напрямної гальмівних колодок. Якщо рухається важко, змащуйте послідовний посібник змащення до супорта. Для цього…

… витягніть напрямний палець, змастіть його консистентним мастилом і потім змастіть мастилом захисний чохол пальця. Аналогічно змастіть другий напрямний палець та його чохол. Встановіть напрямні пальці у порядку, зворотному зняття.

Замініть захисні чохли напрямних пальців, якщо вони затверділи, деформовані або надірвані.

Перед встановленням гальмівних колодок змастіть посадочні місця колодок у напрямному консистентному водостійкому мастилі. Для виключення самовідвертання болта кріплення направляючого пальця супорта змастіть його різьблення перед встановленням анаеробним фіксатором різьблення.

 • Аналогічно замініть гальмівні колодки гальмівного механізму другого заднього колеса.
 • Перевірте та при необхідності відновіть рівень гальмівної рідини у бачку головного гальмівного циліндра.

Замінивши зношені гальмівні колодки на нові, не поспішайте відразу виїжджати на жваві магістралі. Не виключено, що при першому інтенсивному гальмуванні ви будете неприємно вражені низькою ефективністю гальм, хоча колодки поставили фірмові. Гальмівні диски теж зношуються, і нові колодки стосуються їх тільки краями, практично не гальмуючи.

Виберіть тихий камінчик або проїзд без автомобілів і кілька разів плавно загальмуйте, щоб колодки притерлися і стали прилягати всією поверхнею. Заодно оцініть та ефективність гальм.

Намагайтеся не гальмувати різко хоча б перші 100 км. При сильному нагріванні неприроблених колодок верхній шар їх накладок підгорає і гальма довго не будуть максимально ефективними.

Як визначити чи потрібно міняти колодки

Якщо ви сумніваєтеся, чи потрібно діагностувати передні гальмівні колодки. Візуально оглянути колодки і на підставі цього вирішити чи потрібна заміна.

 • Скрип при гальмуванні
 • Слабка педаль гальма
 • Товщина гальмівної колодки разом із основою 6-7мм
 • Нерівномірний знос колодки

За цими ознаками можна легко визначити чи потрібна заміна. Наприклад, слабка педаль гальма може говорити про зношування колодки, внаслідок чого поршню необхідно виходити з циліндра практично повністю.

Скрип говорить також про знос і наближення до основи колодок.

Якщо ви виявили нерівномірне зношування колодки, це може свідчити про проблеми в роботі супорта або гальмівного циліндра.

Слідкуйте за станом не лише передніх, а й задніх гальмівних колодок. Про те, як замінити задні гальмівні колодки на Chevrolet Lacetti, ми писали в цій статті.