Контакти

Дизайн студія "Двіжок": dvigok.com.ua

Ми завжди на зв'язку:

Міністерство внутрішніх справ України опублікувало набір даних разом із відомостями про VIN-коди транспортних засобів. Передбачається, що це спростить перевірку автомобілів перед покупкою на вторинному ринку.

Зараз у вільному доступі представлена ​​інформація про транспортні засоби, зареєстровані з 1 січня 2021 року — понад 820 тисяч екземплярів. Незабаром інформація про VIN-коди з’явиться і в історичних даних, починаючи з 2013 року, повідомило Міністерство цифрової трансформації.

Завантажити інформацію про автомобілі можна з сайту Дія.

У комбінації VIN-коду зашифрована інформація про виробника, характеристики автомобіля та рік його випуску. Вони використовуються в усьому світі за єдиним стандартом. Дані VIN-коду дозволяють:

ідентифікувати кожну машину у світі та отримати базову інформацію про нього
перевірити справжність технічного паспорта, щоб шахраї не використовували підроблені номери та документи
дізнатися точну дату розмитнення
зрозуміти точну кількість попередніх власників

«Тепер перевірити автомобіль на вторинному ринку стане простішим, і покупець точно знатиме, яку машину він купує. Власники СТО зможуть бути впевненими в тому, що не мають справи із викраденим автомобілем чи ввезеним до України нелегально та оформленим «за документами». А держава та бізнес зможуть якісніше формувати дорожню політику та проводити ефективний аналіз автомобільного ринку — виявляти тенденції «первинки» та «вторинки», — розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

На даний момент інформація про VIN-коди та інші відомості вивантажуються у форматі заархівованих таблиць CSV. Однак, як уточнив Федоров, популярні сервіси перевірки автомобілів вже працюють над інтеграцією набору до своїх систем. І незабаром кожен охочий зможе перевірити автомобілі за лічені секунди.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *